niania

Niania – ktoś kto przydaje się na każdym ślubie

Niania

Biorąc pod uwagę ogromną ilość różnych instytucji w których możemy pozostawić naszą pociechę, coraz rzadziej bierzemy pod uwagę takie osoby jak niania, w końcu ciężko jest zaufać komuś kogo zupełnie nie znamy, żeby zajmował się on naszą pociechą w naszym domu. Jeśli przykładowo chcemy zacząć pracę w tym zawodzie jako niania, z pewnością powinniśmy wiedzieć jakie powinniśmy spełnić wymagania i jakie warto posiadać doświadczenie. Po pierwsze nie możemy zapominać o tym, że musimy być osobami które będą lubić dzieci, bez tego nie będziemy w stanie przecież spędzać z nimi całych dni i dodatkowo doskonale się przy tym bawić.

Kolejnym elementem o którym powinniśmy pamiętać, jest chociażby miła i sympatyczna aparycja oraz schludny ubiór. Pracujemy w końcu również swoim wizerunkiem, więc wszelkiego rodzaju groźnie wyglądające tatuaże nie będą mile widziane, tak samo jak sportowe ubranie. Dobra niania powinna również pamiętać o czystym i eleganckim ubiorze, nawet jeśli będzie ono przygotowane do zabawy, powinniśmy prezentować się bez zarzutu. Dzięki temu możemy mieć praktycznie pewność, że będziemy posiadać klientów, którzy również chętnie będą korzystać z naszych usług i będą kontaktować się z nami celem współpracy.

Co doalej?

Kolejnym krokiem o którym musi pamiętać każda niania jest doświadczenie, w końcu nikt nie powierzy swojej pociechy komuś, kto nie posiada zupełnie żadnej wiedzy na ten temat. Swoje początki możemy zacząć przykładowo od pomocy swoim bliskim i sąsiadom, jeśli będą oni zadowoleni, zawsze możemy poprosić żeby napisali nam referencje, lub chociażby polecili nas komuś, w ten sposób po pewnym czasie będziemy mieć siatkę stałych klientów, z którymi będziemy podejmować współpracę. Jeśli jednak nie mamy takich możliwości, warto zainteresować się szkołami pedagogicznymi, różnymi kursami i tym podobnym doświadczeniem pochodzącym ze szkoły.

Następnie powinniśmy poszukać zatrudnienia w różnych placówkach szkolnych, przedszkolnych i nie tylko, im większy zakres doświadczenia w różnym wieku dzieci będziemy posiadać, tym dla nas lepiej, gdyż będziemy w stanie udowodnić, że poradzimy sobie dosłownie z każdą młodzieżą w każdym wieku. Udając się na rozmowę z osobami zainteresowanymi, powinniśmy również wziąć pod uwagę, że będą chcieli oni zweryfikować nasze umiejętności, a co za tym idzie, warto zabrać ze sobą nie tylko dokumentację, ale również różnego rodzaju zabawki, których używamy podczas opieki. W ten sposób powinniśmy szybko zdobyć serca klientów, a co za tym idzie, szybko zaczniemy się rozwijać. www

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *