fotografia

Fotografia

Fotografia reklamowa

Każdy fotograf będzie potrzebował zleceń, natomiast każdy producent sprzętu i akcesoriów codziennego użytku, będzie potrzebował profesjonalnie przygotowanej reklamy, dzięki temu w końcu będziemy w stanie przedstawić swoim klientom swoje produkty w najlepszy sposób, a ludzie zazwyczaj kupują oczami i jeśli dany produkt rzucił im się w oczy i spodobał, z pewnością będą chcieli go kupić. Nie ma więc nic dziwnego w tym, że fotografia reklamowa jest priorytetem dla wszystkich działalności, niezależnie od tego jaki produkt oferują swoim klientom i czy jest to w kategorii mody, czy sektor remontowo-budowlany.

Warto zastanowić się nad tym jak wygląda taka fotografia reklamowa, ponieważ sama usługa brzmi nieco jak zlecenie które wymagać będzie od nas stałych działań i każde będzie tak wyglądało. Fotografia reklamowa dzieli się również na fotografię artystyczną i produktową, więc z tej dziedziny możemy liczyć na jeszcze większy podział w kwestii zleceń. Jak to wygląda w praktyce? Otóż jeśli interesuje nas fotografia reklamowa artystyczna, będziemy przygotować dla klientów zdjęcia do kampanii reklamowych i tutaj nie tylko możemy puścić nieco fantazje i wodzę swojej wyobraźni, ale nawet jest to wskazane, więc decydując się na taką formę, warto wcześniej ustalić z klientem co on by chciał zobaczyć w czasie takiej kampanii i jak on to widzi swoimi oczami.

Co osiągniemy?

Dzięki temu unikniemy ogromnej ilości nieporozumień i sytuacji w których będziemy mieć problem ze znalezieniem wspólnego języka biznesowego. Jeśli chodzi o fotografię produktową, wygląda ona zupełnie inaczej, ponieważ tutaj otrzymujemy produkt, musimy posiadać specjalny sprzęt, czyli namiot świetlny w którym cień nie będzie padać z żadnej strony i po wykonaniu odpowiedniego zdjęcia, sam produkt będzie umieszczony na białym tle.

Takie zlecenia zazwyczaj będziemy otrzymywać od różnego rodzaju sklepów internetowych, a jeśli będziemy wykonywać ich dużo, możemy liczyć na dużą ilość dodatków i gadżetów, w końcu przy dłuższej współpracy, może pojawić się sytuacja w której dostaniemy od klienta wysyłkowo dużą ilość produktów i jeden będziemy mogli zostawić dla siebie na własny użytek. Takie niespodzianki z pewnością będą dla nas czymś bardzo miłym, a po czasie z pewnością staną się dodatkowym zarobkiem, gdyż mając ogromną ilość obuwia w swojej szafie, dużo lepszym pomysłem będzie sprzedaż go, zwłaszcza jeśli przy takiej przesyłce nie znajdziemy zupełnie nic, co będzie dla nas w pełni odpowiednie i finalnie w naszym guście.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *